Novinka:CircuitHub: zníženie cien o 50%
(Kategória: Market-ZONE)
Zaslal EdizonTN
07.07.2020-14:55

CircuitHub - platforma pre rýchlu výrobu prototypov (v tichosti) oznámila 50% zníženie ceny.


Na základe písomnej komunikácie so zástupcom platformy CircuitHub vyberám:
"...the CircuitHub Platform for a Quotation and I wanted to let you know that we have recently updated our pricing and your project should now be showing a reduced price. You should also see a cost reduction of up to 50% for future quick turn quotes for quantities of up to 20 units."

Ešte po našom: po poslednej aktualizácii cenníkov, Vaše projekty uložené v platforme CircuitHub, by mali vykázať zníženú cenu. Toto platí aj pre nové projekty v množstvách do 20 kusov, ktoré budú nacené už o polovicu lacnejšie.

O CircuitHub:

Táto platforma je určená pre tých, ktorí potrebujú rýchlo vyrobiť prototypy elektronického zariadenia. T.j. dosky s plošnými spojmi spolu s ich osadením.

Všetko prebieha pomocou web prehliadača, kde po registrácii na stránke CircuitHub stačí zaslať projektové súbory (teda nie gerber ani iné výrobné dáta) z EDA systémov:
  • Altium - pcbdoc a všetky príslušné schdoc súbory
  • Eagle - brd file a príslušný .sch súbor
  • KiCAD - kicad_pcb, cache.lib a .sch súbory


Online je spolupráca aj so systémami CuircuitMaker a CircuitStudio.

Po zaslaní Vám bude online vygenerovaná cenová ponuka a v prípade záujmu, spustená výroba.
Pre tvorbu cenovej ponuky nastavujete len dve kritéria: množstvo a čas výroby (od 5 dní) - jedná sa o web slidery, tak môžete ich posúvaním v reálnom čase vidieť zmeny ceny.

Projekt môžete zverejniť pre ostatných zaregistrovaných členov. Títo si ho tak isto môžu nechať vyrobiť alebo upraviť.
Rovnako môžete "forknúť" jestvujúci projekt, upraviť si ho a znova publikovať.

Cenová ponuka je generovaná automaticky. V prípade náročnejších DPS (12 a viac vrstvových, ...) tvorba cenovej ponuky trvá dlhšie (do 24 hod.)

Zákazník takto získa jednoduchú možnosť realizácie svojho návrhu do finálnej podoby. Všetok materiál zabezpečuje CircuitHub a je obsiahnutý v cenovej ponuke. V prípade, že určitý komponent nie je skladom, alebo iba obmedzené množstvo, môžete priamo pomocou prehliadača zmeniť položku za inú.

Farby masky DPS sú bez príplatku a v ponuke sú: červená, zelená-matná, zelená-lesklá, fialová, biela, čierna-matná, čierna-lesklá, žltá a modrá.
Rozmerové obmedzenie na DPS je minálny rozmer: 2 x 2mm a maximálny rozmer: 435 x 418mm.


Kvalitu výroby a osadenia nemôžem posúdiť, keďže som ich služby ešte nevyužil.


Pohľad na zverejnený projekt - časť zoznamu materiálu:Pohľad na zverejnený projekt - rozloženie súčiastok na doske s plošnými spojmi:

Ako je to teda s cenou?
začiatkom roka 2020 som dával naceniť jeden a ten istý projekt viacerým výrobcom aby som mal dáta pre porovnanie. Síce to nie je už aktuálne, ale ak zohľadním 50% pokles ceny, tak CircuitHub sa nedostane medzi najlacnejších výrobcov.
Čo sa však dá považovať ako veľké plus je možnosť zaslania priamo projektových súborov z EDA systému, ich náhľadu cez web rozhranie a tiež jednoduchá zmena komponentov. Tak isto 5 dní výroby je hodnotná vlastnosť.Táto novinka je z mikroZONE
( http://mikrozone.sk/news.php?extend.1485 )