Novinka:envox: EEZ Studio
(Kategória: Software-ZONE)
Zaslal EdizonTN
16.02.2024-12:11

EEZ Studio je open- source aplikácia pre rýchly vývoj GUI a na diaľkové ovládanie prístrojov - teda pre tvorbu test&measurement automatizovaného pracoviska.Aplikácia EEZ Studio je vytvorená chorvátskou spoločnosťou Envox d.o.o.
Spoločnosť okrem iného vyvýja a vyrába modulárny testovací systém Bench Box 3, ktorý sama označuje ako kompaktný, hackovateľný a rozšíriteľný.

EEZ Studio bolo porimárne vytvorené pre riadenie Bench Box-u (resp. spoločnosťou vyvýjaného HW) a pre tvorbu užívateľského GUI pomocou LVGL frameworku.
Keďže ale umožňuje pripojenie ľubovolných prístrojov podporujúcich SCPI príkazy (pomocou sériovej linky, ethernetu USBTMC či VISA pripojením), je možné s ním riadiť a načítavať dáta z rôznych laboratórnych prístrojov.

EEZ Studio je tak možnou alternatívou komerčných produktov ako MATLAB®, Keysight® VEE, alebo NI LabVIEW™.
Pochopiteľne, určite nie plnohodnotnou.


Náhľad prostredia:Dokumentácia k EEZ Studio aplikácii je pomerne dobre spracovaná v online forme, ale aj v offline verzii ako pdf dokument.

Podpora zo strany vývojárov je veľmi dobrá - osobne som našiel drobnosť, ktorú obratom opravili a zaniesli do git repozitára.

Skúšal som vytvoriť SCPI (Standard Commands for Programmable Instruments) komunikáciu so zdrojom Twintex TP-3303U (dostupný v TME) a napodiv to nejak pracuje. Obmedzenie je len vo mne, pretože tento typ programovania skúšam prvý krát a samozrejme neni moc voľného času.Odkazy
envox home page
EEZ Studio page
EEZ Studio na GitHub-e
EEZ Open na discord-e

p.s. Viete niekto kto pracuje s komerčným nástrojom MATLAB/Keysight VEE/NI LabVIEW kompetentne porovnať alebo vyskúšať túto aplikáciu EEZ Studio?

Táto novinka je z mikroZONE
( http://mikrozone.sk/news.php?extend.1607 )